اداره تفکیک از مبدا

سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز از سال 1379 فعالیت خود را در زمینه تفکیک پسماند از مبدأ و جمع آوری مواد قابل بازیافت آغاز نمود و جهت گسترش فرهنگ تفکیک از مبدأ علاوه بر توزیع کیسه های نایلونی جهت ذخیره سازی مواد قابل بازیافت، از سال 1385 مخازن ویژه ذخیره پسماند خشک را توزیع نمود که تاکنون نیز ادامه دارد.
در حال حاضر فرآیند جمع آوری مواد قابل بازیافت در سه سطح در شهر شیراز انجام می شود :
سطح اول شامل مراجعه هفتگی خودرو ها به درب منازل، ادارات و مراکز آموزشی ، که توسط 45 دستگاه خودرو مخصوص این فرآیند انجام می شود. از نکات قابل توجه، توزیع بیش از 270 هزار مخزن ذخیره سازی پسماند خشک قابل بازیافت شامل کارتن پلاست،  مخزن 240 و 660 لیتری در بین منازل مسکونی ویلایی، آپارتمانی و مجتمع های مسکونی،  مراکز آموزشی و مراکز اداری می باشد.
سطح دوم شامل ایستگاههای ثابت اطلاع رسانی و جمع آوری مواد قابل بازیافت می باشد که در سطح شهـر مستقر می باشند. در این روش شهـروندان مـواد قابل بازیافت خود را به این ایستگـاه ها تحویل داده و در مقابل، هدایایی شامل مواد بهداشتی (مـواد شـوینده) دریـافت می کنند.تعداد این ایستگاهها در حال حاضر در سطح شهر 59 ایستگاه می باشد.
سطح سوم شامل جمع آوری پسماند خشک قابل بازیافت تولید شده مشاغل و صنوف مختلف در سطح شهر می باشد که توسط خودروهای وانت و موتور سه چرخ ساماندهی و به صورت روزانه از سطح شهر جمع آوری می گردد 
شایان ذکر است تناژ جمع آوری پسماند خشک از 5 تن در روز در سال 1385 به بیش از 90 تن در روز در سال 1396 رسیده است. آدرس ایستگاههای ثابت  اطلاع رسانی و جمع آوری مواد قابل بازیافت

منبع : سازمان مدیریت پسماند
تعداد بازدیدها : ۱۵۵۰
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
  
رییس سازمان
روح اله خوشبخت
روح اله خوشبخت

تلفن تماس :36499242 - 071
ملاقات مردمی : دو شنبه ها 11 تا 12:30

 آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳