تاریخ درج : یکشنبه ۲۴ مهر ۱۴۰۱
بازدید نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی از محل پردازش و دفع مهند سی و بهداشتی پسماند شیراز
بازدید نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی از محل پردازش و دفع مهند سی و بهداشتی پسماند شیراز
به گزارش امور ارتباطات و آموزش شهروندی سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز، دکتر احمدی نماینده  مردم رشت درمجلس شورای اسلامی از پروژه های بهره برداری شده و در دست احداث محل پردازش و دفع پسماند برمشور بازدید نمود. در این بازدید که با حضور جمعی از مدیران سازمان مدیریت پسماند صورت گرفت در ابتدا اقدامات و فعالیت های سازمان مدیریت پسماند در محل توسط کارشناسان تشریح شد و در ادامه از کارگاه های مختلف بازدید میدانی صورت گرفت.
 دکتر احمدی ضمن برجسته شمردن اقدامات زیست محیطی شهرداری شیراز در حوزه پسماند بیان کرد: امروزه مدیریت پسماند ها یکی از مهمترین چالش های زیست محیطی مدیران شهری است که باید با اتکا بر دانش متخصصان و الگو گرفتن از سازمان های پیشرو اقدامات موثرتری در این خصوص صورت پذیرد. وی در ادامه به وجود حجم بالای کیسه های نایلونی در پسماند های خانگی اشاره و اعلام کرد: استفاده های بی رویه از نایلون و نایلکس و همچنین ظروف یکبار مصرف تبعات زیادی برای محیط زیست دارد و باید مباحث آموزش شهروندان و فرهنگ سازی مدیریت پسماند در مبدأ و همچنین اتخاذ قوانین بازدارنده با جدیت دنبال شود. دبیر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اذهان داشت: یکی دیگر از موارد چالشی در پسماند های خانگی ایران بخصوص در ناحیه شمال کشور تولید شیرابه بالا ناشی از رطوبت پسماند است که با توجه به پتانسیل آلایندگی بالای آن، مدیریت شیرابه از محل جمع آوری پسماند تا محل های دفن پسماند باید طرح ریزی و اجرا گردد.
وی در خاتمه از تلاش های مدیران و کارشناسان سازمان مدیریت پسماند شیراز از پیگیری و اجرای طرح های زیست محیطی در مدیریت پسماند تقدیر نمود. شایان ذکر است نماینده مردم رشت و دبیر اول کمیسیون آموزش و تحقیقات در مجلس شورای اسلامی در این بازدید از محل های دفن مهندسی و بهداشتی پسماند، محل های استخراج و مدیریت گازهای حاصل از دفن پسماند، کارخانه تفکیک صنعتی پسماند، محل های تخمیر و تولید کود های آلی پسماند، آزمایشگاه تخصصی مدیریت پسماند، جمع آوری، ذخیره سازی و مدیریت شیرابه های محل دفن و فضای سبز پیرامونی  محل پردازش و دفن مهندسی  بهداشتی برمشور بازدید نمود

نظرسنجی لینک فاوا
نظرسنجی
اولویت شما برای کسب اطلاعات از اقدامات سازمان کدام گزینه است؟

پیوندها
آمار بازدید سایت

بازدید امروز ۲۶۹
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۸۶ نفر
کل بازدیدکنندگان ۳۲۵۶۵۱ نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز می باشد