تاریخ درج : شنبه ۳ دی ۱۴۰۱
در بازدید رئیس شورای اسلامی شهر شیراز رقم خورد:
تسریع مطالعات برای استحصال انرژی از پسماند های ریجکتی
به گزارش امور ارتباطات و آموزش شهروندی سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز در ابتدای این بازدید خوشبخت ضمن ارائه گزارش تصویری از روند مدیریت پسماند در شیراز و همچنین اقدامات صورت گرفته در محل پردازش و دفع  مهندسی و بهداشتی پسماند گفت: جایگاه فعلی سازمان در بین کلان شهر ها مناسب است ولی در تلاش هستیم بتوانیم اقدامات موثر تری به خصوص در مجموعه های سایت دفع پسماند برداریم.
وی ادامه داد: این سازمان همواره اهداف زیست محیطی را در تمام پروژه های خود لحاظ نموده و جلوگیری از آلودگی آب، خاک و هوا با روش های مهندسی دنبال می کند. خوشبخت در پایان ضمن بر شمردن برخی مشکلات عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم با حمایت های شورای اسلامی شهر شیراز و شهردار محترم چالش ها را به فرصت تبدیل کنیم.
رییس شورای اسلامی شهر شیراز در این دیدار گفت: تسریع در تصویب اصلاحیه قانون مدیریت پسماند پیامد های مثبتی را به خصوص در مدیریت پسماند ها در مبدأ به دنبال خواهد داشت. وی ادامه داد: با توجه به زمان بر بودن اجرای برنامه های استحصال انرژی پیشنهاد می کنیم مطالعات این موضوع با سرعت بیشتری دنبال گردد تا در صورت رفع موانع، بتوانیم گام های اجرایی را سریعتر برداریم.
 طاهری خاطر نشان کرد: استحصال انرژی از پسماند های ریجکتی یعنی جلوگیری از دفن پسماند که این موضوع می تواند با توجه به بحران انرژی در جهان، شیراز را به سمت پسماند صفر سوق دهد. وی در پایان گفت: شورای شهر شیراز تلاش خواهد کرد با برگزاری جلسات با مسئولین مربوطه، دغدغه حوزه مدیریت پسماند را به حداقل  برساند.

نظرسنجی لینک فاوا
نظرسنجی
اولویت شما برای کسب اطلاعات از اقدامات سازمان کدام گزینه است؟

پیوندها
آمار بازدید سایت

بازدید امروز ۱۰۱
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۵ نفر
کل بازدیدکنندگان ۳۴۰۸۵۰ نفر
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز می باشد