برگزاری آئین بازگشایی مدارس با حضور مشترک رییس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز و رییس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش فارس

طی مراسمی در دبستان فاطمیه شیراز(ناحیه 3 آموزش و پرورش) آئین بازگشایی مدارس برگزار شد. در این مراسم رئیس سازمان مدیریت پسماند ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس ، فرا  رسیدن ماه مهر را به دانش آموزان و معلمان فرهیخته شهر شیراز تبریک گقت. خوشبخت بیان نمود: آغاز ماه مهر فرصت دوباره برای کسب دانش و شناخت عمیق تر زندگی و محیط  اطراف است. دانش آموزان مهم ترین و حساس ترین قشر این سرزمین و آینده سازان این مرز و بوم هستند همچنان که معلمان نقش مهم و کلیدی در تربیت این نسل مهم دارند.
وی اضافه کرد: آموزش فرهنگ مدیریت پسماند در مدارس از سال 93 در قالب کارگاه های آموزشی و گروه نمایش با محوریت کاهش تولید پسماند و تفکیک پسماند ها در مبدأ آغاز گردیده و هنوز هم ادامه دارد و همکاری فی ما بین سازمان مدیریت پسماند و اداره کل آموزش و پرورش استان طی تفاهم نامه قبلی همچنان برقراراست و امید است با مدیریت دلسوز و آگاهانه اداره سلامت و تندرستی آموزش و پرورش بیش از پیش این همکاری صورت پذیرد.
 در این مراسم محمد علی زارعی رئیس اداره سلامت و تندرستی اداره کل آموزش و پرورش فارس  بیان نمود: فرهنگ محیط زیست و مدیریت پسماند ها در مبدأ باید با کمک سازمان مدیریت پسماند نه تنها در مدارس شهر شیراز بلکه در کل استان نهادینه شود . زارعی افزود: این اداره کل با سازمان مدیریت پسماند بیش از پیش همکاری نموده و به زودی جلسات هم اندیشی در این زمینه برگزار خواهد شد.
 به گزارش امور ارتباطات و آموزش شهروندی سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز تعدادی هدایا و بسته های فرهنگی شامل لوازم تحریر، کیسه های بادوام خرید، کیسه پسماند خودرو، سفره پارچه ای ویژه خرید نان و ... به مناسبت اول مهر به معلمان و دانش آموزان اهدا شد، همچنین تعدادی مخازن کارتن پلاست و مخزن جزء ویژه جهت تفکیک پسماندهای خشک و خطرناک در اختیار این مدرسه و سایر مدارسی که زنگ مهر در آنها به صدا در آمد قرار گرفت.
شایان ذکر است در پایان مراسم دانش آموزان دست در دست هم برای حفظ محیط زیست شهری، تفکیک پسماندها در مبدأ ، کاهش تولید پسماند و نه به کیسه های نایلونی پیمان بستند.۱۳۹۸/۰۷/۰۱
منبع : سازمان مدیریت پسماند
تعداد بازدیدها : ۸۵
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید
sss

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
  
رییس سازمان
روح اله خوشبخت
روح اله خوشبخت

تلفن تماس :36499242 - 071
ملاقات مردمی : دو شنبه ها 11 تا 12:30

 آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳