اقدامات آموزش و فرهنگسازی سازمان مدیریت پسماند به منظور پاسداشت روز هوای پاک

اقدامات آموزش و فرهنگسازی سازمان مدیریت پسماند به منظور پاسداشت روز هوای پاک

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز با گرامیداشت روز هوای پاک گفت :استفاده از هوای پاک وسالم ، حقوق طبیعی هر فردی است و آلوده کردن هوا نه تنها سبب زیان رساندن به انسان ، بلکه سبب زیان به همه موجودات می شود  و مسئله آلودگی هوا بخصوص در کلانشهرهای بزرگ کشور ، مشکلی است که نیاز به هماهنگی برای رفع آن دارد.
خوشبخت بیان داشت: شهروندان فهیم شیرازی  با عدم استفاده از خودرو  شخصی و استفاده از وسایل حمل ونقل عمومی و دوچرخه می توانند هوای شهرمان را پاک نگه دارند. وی افزود : راهکارهایی هستند که به طور غیر مستقیم به کاهش آلودگی هوا کمک می کنند  و به طور مثال بازیافت پسماند ها از جمله این راهکارها می باشد.
خوشبخت در ادامه گفت : سازمان مدیریت پسماند  از سال 1388 با احداث و راه اندازی نیروگاه بیوگاز سوز در سایت دفن زباله شهر شیراز گامی موثر در کاهش انتشار گازهای گلخانه ای برداشته است . همچنین کاشت درختان و ایجاد فضای سبز در محوطه سایت دفن نیز از اقداماتی است که در کاهش آلاینده ها نقش موثری ایفا نموده است .
رئیس سازمان مدیریت پسماند در ادامه از برگزاری مانور خیابانی در سطح شهر و ایستگاه های ثابت بازیافت با استفاده از وسایل آموزشی از قبیل تن پوش عروسک ،درخت و پلاکارد هایی با این مضمون و توزیع کود ورمی کمپوست خبر داد و گفت تلاش ما بر این بوده که  با اطلاع رسانی به شهروندان فهیم شیرازی اهمیت هوای پاک را یادآوری کنیم .
به گزارش امور ارتباطات و آموزش شهروندی خوشبخت در پایان گفت :مدیریت صحیح پسماند از جمله تولید کمتر پسماند ، تفکیک پسماند ها از مبداء و نظافت محیط شهری می تواند به کاهش آلودگی های زیست محیطی کمک بسیاری نماید و شهروندان می توانند با تفکیک پسماند های خشک و تر در مبدا ، در کاهش آلاینده ها نقش چشمگیری داشته باشند.۱۳۹۹/۱۱/۰۴
منبع : سازمان مدیریت پسماند
بازدید ها : ۱۲۳
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

تمامی حقوق این سایت متعلق به شهرداری شیراز می باشد
  
رییس سازمان
روح اله خوشبخت
روح اله خوشبخت
شماره تماس دفتر مدیریت : ۳۶۴۹۹۲۴۲-۰۷۱
ملاقات مردمی : دو شنبه ها ۱۱ تا ۱۲:۳۰


آخرین اخبار
           
سسس

   کل : ۱۲  نمایش ۱ الی ۴   ۱ ۲ ۳